Ta strona używa plików Cookies. Korzystanie z niej oznacza zgodę na używanie Cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej

Certyfikowany Ortotyk – p. Rene Willemsen rozpoczyna bezpłatne konsultacje w Polsce !

Z wielką przyjemnością informujemy, iż od stycznia 2019 roku p. znakomity specjalista – Pan Rene Willemsen służy swoją wiedzą i doświadczeniem Pacjentom V!GO. To bardzo dobra wiadomość dla wszystkich osób z problemami narządu ruchu, którzy wymagają zaopatrzenia ortotycznego  kończyn dolnych i górnych. Pan Rene specjalizuje się w przypadkach wymagających ogromnego doświadczenia i wiedzy z zakresu tworzenia indywidualnego zaopatrzenia. Są to głównie przypadki, w których Pacjenci nie znaleźli do tej pory satysfakcjonującego rozwiązania w postaci ortez.

Rene Willemsen posiada kierunkowe wykształcenie, uzyskane na Uniwersytecie w Amsterdamie  w zakresie ortotyki i protetyki (Technik ortopeda). W swojej dotychczasowej karierze był m.in. Kierownikiem warsztatu Rehabilitacji Ortopedycznej w Rotterdamie (Holandia), gdzie pracował z prof. Gerard Ribbers’em - Prezydentem Międzynarodowego Stowarzyszenia Udaru Mózgu (IBIA). Od 2000 roku Rene rozpoczął pracę jako Szef Warsztatu Badawczo-Rozwojowego w V!GO, który jest połączony ze Szpitalem Uniwersyteckim w Leuven (Belgia).Przez wiele lat współtworzył Zespół Interdyscyplinarny w Szpitalu w Pellenebrgu (Belgia), pod przewodnictwem prof. Guy Moleaners – jednego z bardziej znanych na Świecie specjalistów ortopedii, który specjalizuje się w leczeniu Mózgowego Porażenia Dziecięcego. W ramach Zespołu p. Rene odpowiadał za dobór i wykonanie odpowiedniego, indywidualnego zaopatrzenia ortopedycznego (ortez), zgodnego z oczekiwaniami i planami terapeutycznymi. Ponad to p. Rene posiada na swoim koncie wiele cennych szkoleń i kursów. m.in. w Karl Pohlig w Aschau (Niemcy)-leczenie koślawości za pomocą ortezy RING.  Jest autorem i współautorem wielu przełomowych rozwiązań w dziedzinie ortez (np. orteza PAK), jak i protokołów szkoleniowych. Rozwijał technologię skanowania 3D zarówno w dziedzinie ortotyki jak i przy leczeniu asymetrii czaszki (kaski korekcyjne). Współtworzył i projektował zaopatrzenie ortopedyczne dla Centrum Leczenia Artrogrypozy (CLA) w Krakowie. Był i jest od wielu lat związany z V!GO, gdzie nie tylko przyjmował Pacjentów, ale też szkolił i przekazywał swoją wiedzę całym pokoleniom młodych techników ortopedii.  Dał się również poznać w Polsce jako specjalista w dziedzinie ortotyki, udzielając wielu intersujących prelekcji i wykładów, a także tworząc zaopatrzenie dla naszych Pacjentów.

Dziś ta bogata wiedza dostępna jest dla naszych Pacjentów, dlatego też serdecznie zapraszamy na bezpłatne konsultacje  i spotkania z p. Rene Willemsen. Konsultacje odbywają się w oddziale VIGO –Poznań, ul. Przemysłowa 39, po uprzednim umówieniu telefonicznym:

61/ 307-27-27

W konsultacjach uczestniczy też ortotyk VIGO-Ortho Polska, który jest również tłumaczem.

Zapraszamy !