Ta strona używa plików Cookies. Korzystanie z niej oznacza zgodę na używanie Cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej


"PULS MEDYCYNY" - 17 maja 2011

Ruszył Ogólnopolski Program Protezowania realizowany przez Fundację „Poza Horyzonty” Jaśka Meli. Jego celem jest pomoc osobom po amputacji kończyn oraz umożliwienie dofinansowania kosztów zakupu protezy. Dzięki współpracy z partnerem V!GO–ORTHO Polska sp. z o.o. – producentem protez Fundacja może zaoferować swoim podopiecznym wsparcie psychologiczne, bezpłatne konsultacje i program edukacyjny.

”Dysponujemy bazą kontaktów do specjalistów różnych dziedzin (chirurgii ogólnej, chirurgii naczyniowej, ortopedii dziecięcej i dorosłych, rehabilitacji, psychologii). Prowadzimy także forum dyskusyjne dla osób po amputacjach” – mówi Jasiek Mela. W ramach OPP opieka nad amputowanym pacjentem jest kompleksowa, aby pacjent nie pozostał sam w zupełnie dla niego nowej sytuacji. Dużą rolę odgrywają wolontariusze, którzy mogą np. pomóc przewieźć pacjenta do miejsca konsultacji. „Szansę na normalność powinien mieć każdy człowiek. I choć życie nie jest sprawiedliwe, to warto dokładać swoich starań, by pomóc tym, którzy mają gorszy start - mówi Jasiek Mela.

Ogólnopolski Program Protezowania oferuje podopiecznym bezpłatne konsultacje oraz program edukacyjny, który polega na nieodpłatnych wizytach, podczas których wyjaśniane są wszystkie zagadnienia związane z odpowiednim postępowaniem poamputacyjnym i przygotowaniem do protezowania. Wizyty konsultantów odbywają się na oddziale szpitalnym tuż po amputacji lub w domu (na terenie województwa łódzkiego, śląskiego, mazowieckiego i opolskiego). Podopieczni spoza wymienionych województw mogą skorzystać z bezpłatnej wizyty w jednym z oddziałów firmy V!GO – ORTHO.

Więcej informacji na stronie: www.pozahoryzonty.pl, www.vigo-ortho.pl