Ta strona używa plików Cookies. Korzystanie z niej oznacza zgodę na używanie Cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej

Helix

Dzięki systemowi przegubu biodrowego Helix3D  ustanawia nowe standardy zaopatrzeń protetycznych dla osób po amputacji biodra, po trwającym kilka dziesięcioleci zastoju w tej dziedzinie. System jest odpowiedni dla osób których miednica została zachowana (wyłuszczenie biodra), oraz dla tych u których część miednicy musiała zostać usunięta (hemipelvektomia).

W naturalnym wzorcu chodu, miednica obraca się i porusza w trzech wymiarach. Pomimo amputacji, poprzez odpowiednie ruchy kompensujące zdrowej kończyny pacjenci są w stanie stawiać stopę w sposób zbliżony do naturalnego. Utraconą po amputacji zdolność wykonywania wewnętrznego i zewnętrznego ruchu obrotowego przywraca unikatowy przegub biodrowy należący do systemu Helix3D. Miniaturowy mechanizm hydrauliczny wbudowany w przegubu biodrowy steruje trójwymiarowymi ruchami w fazie podporu oraz wymachu. Sprawia to, że wzorzec poruszania się jest znacznie bardziej zbliżony do fizjologicznego w porównaniu do konwencjonalnych systemów, które zwykle oferują jedynie jednowymiarowe ruchy wahadłowe w przód i tył i nie umożliwiają ich dynamicznego kontrolowania.

  • Unikalna konstrukcja przegubu daje możliwość wykonywania trójwymiarowych ruchów. The unique joint structure results in three-dimensional movement: Dwa przeguby kuliste w połączeniu z dwoma przegubami osiowymi, z których jeden jest przechylony w przestrzeni, wymusza trójwymiarowe prowadzenie. To z kolei sprzyja bardziej symetrycznemu i naturalnemu wzorcowi chodzenia

    Zintegrowane poliuretanowe sprężyny rozporowe zapewniają lekkie przesunięcie przegubu biodrowego kiedy rozpoczyna się faza wymachu, przez co rekompensują brak mięśni zginających biodro. Inicjacja zgięcia biodra poprzez przesunięcie miednicy jest znacznie zredukowana.

  • Połączenie mechanizmu sprężynowo-hydraulicznego zintegrowana miniaturowa jednostka hydrauliczna oraz poliuretanowe sprężyny rozporowe kontrolują trójwymiarowy wzorzec poruszania w fazie wymachu i podporu. Poza ustawieniem odpowiedniego wytłumiania dla zgięcia i wyprostu biodra, technik ortopedyczny może indywidualnie dopasować fazę swobodnego wymachu oraz długość kroku.