Ta strona używa plików Cookies. Korzystanie z niej oznacza zgodę na używanie Cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej

V!GO Pierwszym Partnerem Głównym

Reprezentacji Polski Osób Po Amputacjach Kończyn (2011-2014)

Ampfutbol to odmiana piłki nożnej, uprawiana przez osoby po amputacji kończyn. W Polsce to stosunkowo młoda dyscyplina. Stowarzyszenie i Reprezentacja Ampfutbol założona została w 2011 r. Firma V!GO od początku aktywnie włączyła się w projekt stając się Pierwszym Partnerem Głównym Reprezentacji Polski. Na co dzień spotykamy się z osobami niepełnosprawnymi, które szukają dla siebie miejsca, aktywności - spędzania czasu z innymi. Wpisuje się to w filozofię V!GO jako firmy aktywizującej osoby niepełnosprawne - głównie po amputacjach. Dlatego też chętnie uczestniczyliśmy w budowaniu Drużyny, promując Ją i wspierając w osiąganiu jak najlepszych wyników sportowych.

 

Zwieńczeniem naszej wspólnej pracy jest dziś silna i mocna Drużyna, zintegrowana grupa Osób Niepełnosprawnych, którzy udowadniają na boisku i poza nim, że niepełnosprawność nie istnieje. Na ten sukces pracuje wiele osób, począwszy od samych Zawodników, poprzez profesjonalny sztab trenerski i pomysłodawcę oraz założyciela Stowarzyszenia - Mateusza Widłaka.

Stowarzyszenie oraz Zawodnicy osiągają wspaniałe wyniki sportowe. Największym z nich było zdobycie w 2014 roku czwartego miejsca w Mistrzostwach Świata w Meksyku i to niecałe trzy lata po rozpoczęciu treningów! W międzyczasie były też inne sukcesy zarówno na polu organizacyjnym (organizacja m.in. Pucharu Ampfutbol z udziałem drużyn zagranicznych) jak i sportowym: miejsca na podium w turniejach międzynarodowych.

Jesteśmy dumni, iż V!GO jest częścią tych sukcesów. Drużynie serdecznie gratulujemy dotychczasowych osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów sportowych - na boiskach krajowych oraz zagranicznych !