Ta strona używa plików Cookies. Korzystanie z niej oznacza zgodę na używanie Cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej

Konferencja Artrogrypoza

W dniach 6-7 października 2016 – jako współorganizator – uczestniczyliśmy w pierwszej międzynarodowej konferencji poświęconej problemom artrogrypozy.  Nasze wsparcie to efekt współpracy w ramach Centrum Leczenia Artrogrypozy (CLA), które powstało przy Dziecięcym Szpitalu Uniwersyteckim „Kraków-Prokocim”.   Podczas konferencji zaznajomiliśmy słuchaczy z aktualną ofertą V!GO w zakresie wspomagania leczenia artrogrypozy, a także wystąpiliśmy z  prelekcjami:

„Rola i  możliwości zaopatrzenia ortotycznego u dzieci z AMC”

„Możliwości ortotyczgo zaopatrzenia w deformacjach kręgosłupa u dzieci z AMC”

„ Zaopatrzenie ortotyczne kończyn dolnych”

„Zaopatrzenie ortotyczne kończyn górnych u dzieci z artrogrypozą”

„Zastosowanie egzoszkieletów we wspomaganiu funkcji kończyn górnych u dzieci z artrogrypozą”

Organizacja tak dużego przedsięwzięcia o charakterze międzynarodowym uznać należy za duży sukces całego Zespołu CLA, do którego należy również V!GO. W opinii wielu uczestników wiedza zdobyta podczas konferencji pozwoli jeszcze lepiej i skuteczniej nie tylko zrozumieć te chorobę, ale również podjąć odpowiednie,  interdyscyplinarne leczenie. 

Poniżej na zdjęciach:  (1) Dyrektor Generalny V!GO- Wojciech Budacz, podczas ceromoni otwarca konferencji (pierwszy od prawej),   (2) stoisko V!GO podczas konferencji.